21.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Русија загрижена поради евентуално испраќање турски трупи во Либија

Најчитани вести

Русија објави дека е многу загрижена за потенцијалното распоредување на турските трупи во Либија и дека безбедносниот договор меѓу двете земји покренува многу прашања, објави „Интерфакс“, повикувајќи се на неименуван извор од руското Министерство за надворешни работи.

Либиската меѓународно призната влада објави дека го ратификувала договорот за безбедност и воена соработка со Турција, во обид да стави крај на едномесечната офанзива од страна на спротивставените сили, пренесе „Ројтерс“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com