26.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Русинка со скапоцено Ламборџини направила 199 прекршоци, па остана без возилото (ФОТО)

Најчитани вести

Полицијата во Русија го заплени Ламборџинито, кое и припаѓало на познатата руска инфлуенсерка Настја Ивлева, затоа што таа не платила 199 казни за прекршоци во сообраќајот.

Настија Ивлева, добро познато име во Русија, се стекна со слава како водителка во познатото руско туристичко шоу „Ориол и Реша“, како и позирање за списанието Плејбој.

Казните се однесуваат на повеќе сообраќајни прекршоци, како што се брзото возење, погрешно паркирање, прекршување на двојната полна линија и забранетите свртувања.

Настија Ивлева објави на својот Инстаграм профил, наведувајќи дека нејзиниот луксузен спортски автомобил е запленет од полицијата затоа што не платила голема сума пари за нејзините сообраќајни прекршоци.

Во меѓувреме, инфлуенсерката ги подмирила своите долгови и го зела нејзиниот автомобил.

Иако точната бруто сума на пари за направените 199 казни не е потврдена, медиумите објавија дека нејзиниот „Lamborghini Aventador“ вреди околу 258.800 американски долари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести