25.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Рубен Семедо излезе од затвор и потпиша за Олимпијакос

Најчитани вести

Вилјареал го продаде португалскиот дефанзивец Рубен Семедо на Олимпијакос за 4.5 милиони евра, откако на грчкиот клуб не му пречеше криминалното минато на Семедо, кој помина пет месеци во затвор во Шпанија поради повеќе кривични дела.

24-годишниот Португалец беше уапсен откако заедно со уште двајца негови другари врзале и нападнале човек во неговиот дом, по што ја ограбиле куќата. За Семедо, Вилјареал плати 14 милиони евра на Спортинг Лисабон пред две години, а интересно, португалскиот клуб ќе добие 20 отсто од овој трансфер, така што „ќарот“ на „жолтата подморница“ е никаков.

Семедо потпишал четиригодишен договор со Олимпијакос до јуни 2023 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com