1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Рој Кин: Да бев Роналдо ќе го бркав Феликс по соблекувалната!

Најчитани вести

Поранешниот фудбалер на англиски Манчестер Јунајтед Рој Кин, во анализата на синоќешниот дуел на Еуро 2020 меѓу Белгија и Португалија го нападна младиот напаѓач на Португалците Жоао Феликс за слабата партија.

„Нема изговор кога ќе ги видите дека играчите прават бекап и едноставно не сакаат да шутираат на голот. Барем проверете го голманот, вие сте најдобрите играчи, нема други. Ваквата работа многу ме нервира. Жоао Феликс, кога влезе на терен… Ова момче е измамник! Влегувате на терен во момент кога на вашата земја и е многу потребен гол. Па шутни кон голот! Дали вреди 100 милиони евра? Да бев Кристијано Роналдо, ќе го бркав низ соблекувалната“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести