Home » Роналдо ќе остане во Манчестер јунајтед

Роналдо ќе остане во Манчестер јунајтед

by Журнал.мк

Кристијано Роналдо побара трансфер од Манчестер Јунајтед, но англискиот клуб не сака да го продаде. Роналдо сака да оди во клуб кој оваа сезона ќе игра во Лигата на шампионите. Клубот му порача на 37-годишниот Португалец дека ќе остане на „Олд Трафорд“.

„Разговарав со Роналдо пред да се појави овој проблем. Разговорот беше пријатен“, изјави менаџерот на Јунајтед, Ерик тен Хаг, додавајќи дека Роналдо не е на продажба.

Минатата сезона португалскиот напаѓач постигна 24 гола на 38 настапи за Манчестер Јунајтед.

„Прочитав дека сака да замине, лично тоа не ми го кажа. Роналдо не е на продажба. Роналдо е во нашите планови и сакаме заедно да создаваме успеси. Тој не е со нас на тренинзите од лични причини, но сите ние со нетрпение очекуваме да работиме со него“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More