18.8 C
Skopje
Tuesday, September 27, 2022

Роналдо ќе го напушти Јуве доколку го казнат и ќе се врати во поранешен клуб?

Најчитани вести

Кристијано Роналдо во неделата луто го напушти стадионот на Јувентус по дербито против Милан (1-0), зашто тренерот Маурицио Сари реши да го замени уште во 55. минута.

Италијанските медиуми пишуваат дека Роналдо го напуштил стадионот неколку минути пред крајот, па покажал дека не сака да го заменуваат предвреме.

Наводно, Роналдо е незадоволен со ситуацијата во Јувентус, зашто во клубот не се однесуваат со него како што очекувал.

Сари на прво место го стави тимот и објасни дека го повлекол Роналдо од игра, зашто сфатил дека не му оди најдобро на теренот.

Италијанците шпекулираат дека Роналдо на лето ќе го напушти клубот доколку добие казна, а би можел да се врати во Манчестер јунајтед, кадешто настапуваше пред да се пресели во Реал Мадрид.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com