-5.2 C
Skopje
Wednesday, February 8, 2023

Роналдо ја одобрил идејата за привлекување на Нејмар во Јувентус

Најчитани вести

Големата ѕвезда на Јувентус, Кристијано Роналдо, ја одобрил идејата за привлекување на Нејмар од Пари Сен Жермен, објави шпанската верзија „Мундо Депортиво“.

Според публикацијата, Роналдо е на мислење дека може добро да се усогласи на терен со Нејмар и оти доаѓањето на 27-годишниот играч ќе ги направи „бјанконерите“ поконкурентен тим во Лигата на шампионите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести