33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Роналдо: Секогаш е убаво да се вратиме во националниот тим

Најчитани вести

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо се радува што повторно ќе настапува за репрезентацијата на Португалија. Тој секогаш со гордост го носи националниот дрес.

Секогаш е убаво да се вратите во националниот тим и да ја претставувате Португалија! – напиша Роналдо на Твитер и објави фотографија во репрезентативниот дрес.

На 7 септември Португалците ќе играат со Србија, три дена подоцна (10 септември) се среќаваат со Литванија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com