20.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Роналдо после циркузите со Сари: Сите знаат дека не сакам да бидам заменат!

Најчитани вести

Откако Кристијано Роналдо со го опцу Маурицио сари на последниот меч за Јувентус и дербито со Милан кога беше заменет, вистинска бура од реакции предизвика неговиот однос кон тренерот за одлуката да го смени, па италијанските медиуми секојдневно пишуваа дека во Торино владее тотален хаос.

И првпат после тој циркус во кој Роналдо лут дури и предвреме си заминал од „Алијанц“, првпат Португалецот проговори за „инцидентот“.

„Во послендите три недели играв со ограничен капацитет. Сите знаат дека не сакам да ме менуваат, ама не гледам некој посебен проблем околу моите гестикулации за измената. Јас се обидов да му помогнам на Јувентус и повреден. Никој не сака да биде заменет, а зошто не бев на ниво, беше поради повредата“, рече Роналдо.

Португалецот постига вчера гол во победата на европскиот првак со која Португалија го визираше настапот на Евро 2020 низ Европа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com