-2.2 C
Skopje
Sunday, February 5, 2023

Роналдо пак ја фрли капитенската лента, овој пат и ја шутираше!

Најчитани вести

Португалија на Кристијано Роналдо нема да ја одбрани европската титула откако вчера во осминафналето загуби со 1:0 од Белгија, во меч во кој тој не успеа да го надмине рекордот на Али Даеи со својот 110. гол за репрезентацијата, и фрустрацијата беше толку голема, што повторно настрада капитенската лента.

Португалија имаше 23 удари на голот на Белгија, поставувајќи рекорд на удари без гол на ЕВРО 2020, и Роналдо не успеа да го скрие разочарувањето на крајот на мечот, фрлајќи ја капитенската лента и дури шутирајќи ја.

Ова е вторпат да му се случи ваков инцидент, откако на меч од квалификациите за Светското првенство против Србија го направи истото бидејќи му беше поништен очигледен гол во финишот на мечот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести