18.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

Роналдо од пенал во продолжението му донесе победа на Јувентус против Џенова

Најчитани вести

Италијанскиот фудбалски шампион Јувентус повторно е на водечката позиција на табелата, откако синоќа во натпревар од 10.коло ја совлада Џенова со 2:1.

Победничкиот гол за домаќините го постигна Кристијано Роналдо од пенал во петтата минута од судиското надополнување.

Во поразениот тим 68 минути одигра македонскиот репрезентативец Горан Пандев.

За Јувентус ова беше осма победа по која собра 26 бода, еден повеќе од второпласираниот Интер.

Џенова со осум бода е на 17. место.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com