7.8 C
Skopje
Monday, December 5, 2022

Роналдо не тренира пред тешкиот дуел со Аталанта

Најчитани вести

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, не учествуваше на тренингот на „бјанконерите“ вчера. Ова предизвикува сериозно прашање дали тој ќе игра во дуелот со Аталанта во сабота.

Триесет и четири-годишниот офанзивен фудбалер играше и во двата натпревари за репрезентацијата на Португалија за квалификациите за ЕП 2020, иако порано имаше извештаи дека страда од повреда. Сега тој се подготвува по индивидуална програма и не учествуваше во главната активност на тимот.

Добрата вест од таборот на Јувентус е дека Миралем Пјаниќ е опорабен и продолжил со нормални активности. Сепак, ова не важи за Адриен Рабио и Алекс Сандро, кои продолжуваат да се подготвуваат одделно од главната група.

Дуелот во Бергамо ќе биде доста тежок за тимот од Торино. Аталанта настапуваше добро од почетокот на сезоната и се наоѓа на 5-то место во привремениот пласман во Серија „А“ со 22 бода.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести