9.8 C
Skopje
Thursday, February 2, 2023

Роналдо: На денешниот пазар сите вредат 100 милиони, но мора да се прилагодиме

Најчитани вести

Во интервју за португалската „ТВИ“ мрежа, Кристијано Роналдо го анализира денешниот трансфер пазар.

За кратко време цените на фудбалскиот трансфер пазар драстично скокнаа.

„Во денешниот фудбал тешко е да се прават калкулации за цените, фудбалската индустрија е различна“, вели Роналдо.

„Да го тргнеме случајот со Жоао Феликс, секој фудбалер вреди 100 милиони, дури и без да покаже нешто“.

„Има повеќе пари во фудбалот. Централен дефанзивец и голман можат да вредат по 70-80 милиони евра. Не се согласувам со тоа, но во таков свет живееме и мораме да го прифатиме тоа“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести