9.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Роналдо и Јуве преговараат за нов договор

Најчитани вести

Кристијано Роналдо би можел да остане во Јувентус до 2023 година. Италијанските медиуми пишуваат дека во моментов се во тек преговорите на двете страни за нова соработка.

Иако имаше многу шпекулации за заминување на Португалецот, сепак, извесно е дека тој ќе остане уште две години во Торино.

За Роналдо се шпекулираше дека ќе се врати во Реал или Спортинг, или дека ќе замина во ПСЖ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести