9.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Роналдо за една година заработи двојно повеќе од Меси од реклами на Инстаграм

Најчитани вести

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо стана лидер по заработка на Инстаграм во последните 12 месеци. Тој има двојно поголеми добивки од големиот ривал Лионел Меси, но повеќе заработил и од другите спортисти и останатите ѕвезди воопшто.

Според „Фокс спортс“ Португалецот заработил 72 милиони долари од 34 објавувања на Инстаграм. Меси во овој период има 36 рекламни публикации, кои му донесоа 35,3 милиони долари.

Четвртото место на оваа листа е за Дејвид Бекам. Познатиот англиски фудбалер заработи 16,25 милиони долари за 12 месеци на социјалната мрежа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести