-0.2 C
Skopje
Tuesday, October 26, 2021

Роналдо доби награда и се израмни со Вејн Руни

Најчитани вести

Кристијано Роналдо е прогласен за играч на месецот во Премиер лигата. На три меча постигнал три гола, два против Њукасл и еден против Вест Хем, а против Астон Вила не успеа да се запише во листата на стрелците.

Со ова Кристијано Роналдо се израмни со Вејн Руни. Двајцата сега имаат по пет признанија играч на месецот во Премиер лигата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com