18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Роналдо: Да имав сопруга како Фиго немаше да излезам од дома

Најчитани вести

Напаѓачот на Португалија, Кристијано Роналдо ја пофали сопругата на екс репрезентативецот Луис Фиго.

– Да имав сопруга како Фиго, немаше да ја напуштам куќата и секогаш ќе бев со неа изјави Роналдо.

Самиот Фиго не негодуваше на ова, наведувајќи го фактот дека неговиот сонародник, 34-годишниот играч на Јувентус сака да се шегува.

Роналдо е во врска со Георгина Родригез. Со неа во семејство живеат уште четири деца. Претходно, Португалецот неколку пати изјави дека би сакал да го помине остатокот од животот со Родригез.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com