26.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Роналдо го постигна 700. гол во кариерата

Најчитани вести

Еден од најдобрите играчи во историјата на фудбалот, Кристијано Роналдо синоќа на гостувањето кај Украина постигна гол за репрезентацијата на Португалија. Ова беше 700. погодок во кариерата на Роналдо, но за негова жал не беше доволен да се избегне поразот (1:2) од Украинците.

До извонредната бројка Роналдо стигна со 450 голови во дресот на Реал Мадрид, 118 за Манчестер јунајтед, 95 за португалската репрезентација, 32 за Јувентус и пет во дресот на Спортинг Лисабон.

Досега „ЦР7″ има одиграно 973 натпревари, забележано 219 асистенции и 54 хет-трик.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com