Home » Роналдо би можел да стане нов капитен на Манчестер јунајтед

Роналдо би можел да стане нов капитен на Манчестер јунајтед

by Журнал.мк

Португалскиот фудбалски интернационалец Кристијано Роналдо би можел да ја преземе капитенската лента од Хари Мегваер во тимот на анлискиот премиерлигаш Манчестер јунајтед, пишува „Мирор”.

Според британскиот весник, Португалецот може да го замени Англичанецот, бидејќи Мегваер беше постојано критикуван во текот на изминатата сезона. Наскоро, главниот тренер на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, ќе разговара со Роналдо за неговата иднина во клубот и потоа, можеби, ќе му понуди да стане капитен.

Роналдо се врати во Манчестер јунајтед на крајот на август 2021 година.

Во сезоната 2021/22 петкратниот освојувач на „Златната топка”, постигна 24 гола и три асистенции на 38 натпревари за тимот во сите натпреварувања.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More