16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Рома со плата од три милиони евра ќе го задржува Пелегрини

Најчитани вести

Италјанскиот фудбалски калчолигаш Рома му предложи нов договор на својот играч од средниот ред Лоренцо Пелегрини. Дваесет и тригодишниот Италијанец ќе потпише договор до летото 2024 година, според кој ќе добива плата од три милиони евра годишно, пренесува „Ла газета дело спорт”.

Во исто време, од договорот ќе биде отстранета и клаузулата за можен предвремен раскин на договорот со оштета кон клубот во висина од 30 милиони евра.

Пелегрини оваа сезона настапи само на седум натпревари на сите турнири. Тој пропушти многу натпревари поради повреда. Играчот на Рома со четири додавања по кои е постигнат гол, е меѓу десетте најдобри асистенти во Серија А.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com