10.8 C
Skopje
Monday, May 23, 2022

Рома нуди 12 + 3 милиони евра за Смолинг, Манчестер бара 18 милиони

Најчитани вести

Италијанскиот фудбалски прволигаш Рома останува заинтересиран да го откупи Крис Смилинг дефанзивецот на англискиот премиерлигаш Манчестер јунајтед. Според информациите објавени од новинарот на „Ла газета дело спорт”, Николо Скири, римјаните нудат 12 милиони евра за 29-годишен фудбалер, плус три милиони бонуси.

Од друга страна, англискиот клуб сака да заработи од продажбата на играчот 18 милиони. Рома сака да склучи договор со Смолинг со важност до 2024 година. Платата на Англичанецот би била 3,2 милиони евра годишно.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com