17.8 C
Skopje
Friday, September 30, 2022

Рома е во серија од десет меча без пораз во Серија А

Најчитани вести

Рома има серија од десет натпревари без пораз во Серија А, денеска ја совладаа Сампдорија со 1-0 во Џенова.

Рома беше подобар противник, го контролираше мечот, а еден погодок беше доволен за три бода.

Тој се случи во 27. минута кога по една долга акција Мхитарјан постигна гол за водство кое значеше и победа од 1-0.

Рома во моментов е на петтото место во Серија А, позиција која води директно во Лига Европа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com