10.8 C
Skopje
Thursday, February 2, 2023

Романци ќе им судат на Македонија и Холандија во Амстердам

Најчитани вести

Евроспката фудбалска федерација, УЕФА ги делегираше судиите за натпреварот меѓу Македонија и Холандија закажан за в понеделник на „Јохан Кројф Арената“ во Амстердам.

Романецот Иштван Ковач ќе биде главен судија а негови помошници Васил Маринеску и Овидиу Артен. Четврти судија е Георги Кобаков ов Бугарија додека во ВАР собата главен ќе биде Италијанецот Марко Ди Бело.

Македонија во дуелот со Холандија атакува на првите бодови на деби настапот на ЕУРО 2020, ова воедно е последен меч за избраниците на Игор Ангеловски на овој турнир.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести