26.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Романскиот селектор позитивен на коронавирусот

Најчитани вести

Македонската фудбалска репрезентација, квалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во Катар, ќе го започне со натпреварот против Романија. Избраниците на Игор Ангеловски, на 25.март, ќе гостуваат во Букурешт. Во Ј-групата, покрај Македонија и Романија се натпреваруваат и фаворитот Германија, односно Исланд, Ерменија и Лихтенштајн.

Романците, на девет дена до натпреварот, се соочуваат со сериозен проблем. Селекторот на националниот тим, Мирел Радои, бил позитивен на коронавирусот.

Радои објави дека се чувствувал добро, ќе биде повторно тестиран и се надева дека станува збор за грешка.

Од превентивни причини Фудбалскиот сојуз на Романија ја одложи закажаната прес-конференција.

По мечот со Македонија, Романија на 28.март ќе ја пречека Германија, а на 31.март ќе гостува во Ерменија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести