29.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Родeната сестра на Северина јавно се откажа од неа

Најчитани вести

Зденка Вучковиќ – Жуниќ, вели дека никогаш нема да и прости на сестра и Северина што се омажила за синот на српскиот пејач Кеба, Игор Којиќ! Таа очигледно сè уште не може да се помири со фактот дека Севе не избрала Хрват за сопруг, па затоа со своите изјави продолжува да ја разгорува антисрпската хистерија.

„Србите водеа војна против Хрватите! И Северина очигледно заборави дека е Хрватка, а тоа не се простува“! – ќе изјави таа.

Сестрата на пејачката не помислува да оди на некој нејзин концерт и да и ’пружи рака на помирување.

Севе е во добри односи со другата сестра, Маријана Поповиќ, која живее во Белград, додека нема никаков контакт со Зденка. Како што дознаваат медиумите, сестрите се скарале за земјиштето на улицата Вуковарска во Сплит, каде што бил изграден трговски центар. Зденка тврдела дека земјата е сопственост на семејството Вучковиќ и очекувала Северина да се вклучи во судска битка околу тоа, но пејачката им кажала на сестрите дека тоа воопшто не ја интересира.

Севе се обидела да се помири со Зденка, па затоа и ја поканила на свадбата со Игор во 2015 година.

„Не бевме на свадбата на Северина во Белград, како ниту на онаа во Истра“ – рекла Зденка и ја повикала својата сестра да се освести затоа што со тек на времето „ќе плаче како што плачеше Вуковар“.

Нашата баба убаво ни велеше: „Не верувајте им на Србите дури и кога ви носат слатки подароци. Од почит кон нашите роднини и пријатели, убиени хрватски бранители и почитување на маријанскиот католички морал, ние не го одобруваме овој естрден циркуз“ – рекла Зденка во тоа време, додавајќи дека таа не ја „перпознава својата сестра“.

Северина, од друга страна, никогаш јавно не сакала да ги коментира нејзините релации со сестра и Зденка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com