18.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

Родители донеле мртво новороденче во болница во Битола

Најчитани вести

Битола, 19 ноември- Мртво новороденче било донесено вчера од страна на родителите во Клиничката болница во Битола, соопштија од битолската полиција.

„Вчера околу 13:35 часот од Болницата во СВР Битола било пријавено дека кај нив е донесено починато новороденче без траги на насилство. Бебето во болница било донесено од страна на родителите Р.А.(24) и Р.Н.(24), двајцата од Битола. По наредба на јавен обвинител, телото на починатото бебе ќе биде предадено за обдукција“, соопштуваат од полицијата. Од СВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com