27.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Родителите пријавиле исчезнување на две деца, полицијата ги бара

Најчитани вести

Полицијата трага по момче од Штип и девојче од Велес, чии што родители пријавиле дека нивните деца заминале до дома и повеќе не се вратиле.

Вчера во 07.45 часот во СВР Штип, Е.Д.(39) од Штип пријавил дека неговиот син С.Д.(14) се оддалечил од дома.

Истиот ден во 12.00 часот во СВР Велес, К.Н.(42) од Велес пријавил дека неговата ќерка А.С.(16) се оддалечила од дома. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информира полицијата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com