Home » РК Вардар се засили со српскиот бек Матија Николиќ

РК Вардар се засили со српскиот бек Матија Николиќ

by Lina Muslija

РК Вардар го потврди третото засилување пред новата сезона, откако младиот српски бек Маатија Николиќ потпиша двегодишен договор со опција дополнителна година.

Тој ги мина медицинските тестови и веќе е со тимот во Скопје, како трето засилување по Марко Срдановиќ и Стефан Петриќ. Николиќ има 22 години и во последните три сезони настапуваше во словенечкиот шампионат каде го носеше дресот на Шкофја Лока. Таму се пресели во сезоната 2020/21, и тогаш на 26 меча даде 75 гола.

Од клубот велат дека на подготовките има уште неколку засилувања кои треба да ги минат лекарските прегледи пред да ги потпишат и официјалните договори со клубот. Вардарци покрај подготовките во Скопје ќе заминат и на висински подготовки на Маврово, и ќе настапат и на турнирот во Струга.

Младиот српски бек Матија Николиќ успешно ги помина лекарските прегледи и потпиша двегодишен договор со Вардар, со…

Posted by RK Vardar 1961 on Monday, July 24, 2023

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More