31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

РКЕ ќе носи одлука за нова цена за нафтените деривати

Најчитани вести

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) денеска ќе носи одлука за нова цена на нафтените деривати што ќе важи од ноќеска на полноќ.

– Предусловите се исполнети, РКЕ ќе донесе одлука за цена на нафтените деривати. Новите цени ќе бидат на сила од полноќ, изјави за МИА портпаролката на РКЕ, Марина Узунов.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com