Home » Ријана ја надмина Ким Кардашијан: Најбогата женска ѕвезда во светото “тешка“ 1,7 милијарди долари

Ријана ја надмина Ким Кардашијан: Најбогата женска ѕвезда во светото “тешка“ 1,7 милијарди долари

by Журнал.мк

Пејачката Ријана (34) се најде на годишната листа на Форбс меѓу бројни познати личности и претприемачи. Таа го зазеде 21-то место и стана најбогатиот музичар во светот.

Покрај нејзината пејачка кариера, Рири се впушти во претприемачките води и е косопственичка на козметичкиот бренд „Fenty Beaty“ и линијата долна облека „Savage X Fenty“.

„Козметичката компанија, во која е косопственичка со францускиот LVMH, оствари повеќе од 550 милиони долари приход во 2020 година“, напиша Форбс, давајќи ѝ на пејачката годишен нето приход од 1,7 милијарди долари.

Новопечената мајка потоа открила дека се чувствува исплашено затоа што била издигната до статус на самостојна милијардерка.

“Сакам да ги почувствувам нозете на земја, бидејќи знам дека нема да биде пад, нели? Не сакам да бидам ваква икона… Сакам да се сетам која сум”, изјави Ријана за “Extra Rachel”. Линдзи“.

Козметиката на Ријана е позната по разновидноста на бои и типови на кожа, а инспирацијата таа ја наоѓа насекаде.

“Сакам да ја споделам мојата инспирација и сакам да ме инспирираат моите фанови, луѓето кои се угледуваат на мене, а јас на нив. Имаме взаемна почит, бидејќи без нив не би била тука”, изјавила Ријана.

За потсетување, Кајли Џенер (21) ја освоила титулата најмлад милијардер според Форбс во 2019 година, но беше отстранета од листата поради обвинувањата на нејзиното семејство дека ја зголемила вредноста на нејзиниот козметички бренд „Kylie Cosmetics“ и “Kylie Skin”. Тогаш таа нагласила дека не бара никаква титула и дека се работи за лажна информација.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More