-8.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Ријана прогласена за „Национален херој на Барбадос“

Најчитани вести

За време на церемонијата во Бриџтаун, родниот град на мегапопуларната пејачка, премиерката на Барбадос, Миа Мотли, и посака на поп-ѕвездата „да продолжи да сјае како дијамант и да и носи чест на својата нација“, алудирајќи на познатиот хит на Ријана „Дијаманти“.

Робин Ријана Фенти е втората жена во историјата на Барбадос која ја доби титулата национален херој, по верската водач Сара Ен Гил, која почина во 1866 година, потсетува „Раша тудеј“.

Пејачката е една од двајцата живи луѓе кои ја добија титулата. Покрај Ријана, титулата национален херој ја носи и поранешниот играчот на крикет Сер Гарфилд Соберс (85), кој беше одликуван во 1998 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com