17.8 C
Skopje
Sunday, March 26, 2023

Ријана искеширала 13 милиони долари за вила: Се опушта во седум бањи, а сосед ѝ е Мадона

Најчитани вести

Американската пејачка Ријана (33) купи вила од 13,8 милиони долари во Беверли Хилс. Има пет соби и седум бањи, а вилата се протега на 2.000 квадратни метри.

Вилата е изградена во 1930 година и со текот на годините имала неколку сопственици како Мери Шелдон (66), ќерка на писателот Сидни Шелдон и Даниел Стар, кој бил и последниот сопственик. Стар ја купи вилата за 4,3 милиони евра (32,5 милиони куни) и целосно ја обнови.

Ријана на тој начин им се придружува на голем број познати личности кои живеат во оваа област. Нејзини најблиски соседи ќе бидат поранешниот Битл Пол Макартни (78) и познатите музички колеги Мадона (62) и Мараја Кери (50).

Rihanna Buys $13.8 Million Dollar Beverly Hills Mansion

Нејзината вредност според Форбс е 600 милиони долари. Покрај музичкиот успех, таа заработи и со основањето на козметичкиот бренд Fenty Beauty во 2017 година.

На имотот можете да најдете отворен двор со тераса, базен, спа и камини. Покрај тоа, во внатрешноста на куќата има теретана и огромна дневна соба.

Rihanna splashes out a whopping $13.8 Million on a Beverly Hills, CA mansion

Покрај вилата во Беверли Хилс, Ријана поседува куќа во Лондон и родниот Барбадос, како и разни имоти низ Лос Анџелес. Во Лос Анџелес, таа ја купи својата прва вила од 6,9 милиони долари (44 милиони долари) во 2009 година, исто така лоцирана во областа Беверли Хилс.

Благодарение на високата вегетација што расте и во која се сместени вилите во планинските области на Беверли Хилс, Ријана ќе биде вешто скриена од очите на јавноста и несаканите гости.

Најнови вести