3.8 C
Skopje
Sunday, December 5, 2021

Ричард Гренел назначен за специјален претставник во преговорите меѓу Белград и Приштина

Најчитани вести

Претседателот на САД, Доналд Трамп го именуваше Ричард Гренел за специјален претседателски претставник за преговорите меѓу Белград и Приштина, соопшти Белата куќа.

Гренел е актуелниот американски амбасадор во Германија и според медиумите би требало истовремено да ги извршува двете функции. Гренел за функцијата мора да го потврди Сенатот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com