13 C
Skopje
Friday, May 7, 2021

Ристовски потпиша за Динамо Загреб и го даде првото интервју

Најчитани вести

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски потпиша а Динамо Загреб, каде што му се приклучи на сонародникот Аријан Адеми.

Ристовски немаше добри односи со тренерот на Спортинг Лисабон, па се чекаше само моментот кога ќе замине од португалскиот тим.

Хрватските медиуми го претставија Ристовски во дресот на Динамо, а македонскиот репрезентативец веќе го даде и првото интервју за хрватскиот гигант, кое може да го погледнете во продолжение.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести