21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Ристовски: Имаме голема желба и мотиви, не можеме да одиграме полошо од мечот во Скопје

Најчитани вести

Македонија ја очекува дуел со Австрија на стадионот ”Ернст Хапел” во Виена, дуел во кој ние ќе ја имаме улогата на аутсајдери со оглед на квалитетот на противникот, но и поради тоа што се соочуваме со одредени проблеми околу составот.

Меѓутоа секој натпревар почнува од нула и нашите момци се подготвени да дадат се од себе и да го остават срцето на терен и да потврдат дека оваа селекција поседува квалитет за високи дострели.

– Австрија има силен состав, меѓутоа ние сме фокусирани да одиграме на вистинското ниво и овие квалификации да ги заокружиме на добар начин. Ако сакаме да играме на Европско првенство, секој натпревар е најважен за нас. Имаме желба и мотиви да одиграме најдобро што можеме. Проблеми има, ама онио сите ќе истрчаат ќе дадат се од себе и ќе бидат на потребното ниво, со срце. Не можеме да бидеме така слаби како на првиот меч против Австрија, -порача членот на Спортинг Лисабон, Стефан Ристовски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com