17.8 C
Skopje
Thursday, September 23, 2021

Ристовска: Задоволни сме од пресудата, притвор беше потребен оти имавме најави дека Мијалков ќе побегне

Најчитани вести

Во целина сме задоволни од пресудата затоа што се потврдија сите надови од Обвинителството, рече обвинителката Ленче Ристовска.– Во однос на притворот, сметавме дека постојат основи за притвор, бидејќи постои реална опасност за бегство, а денеска елабориравме дека имаше и други најави дека може да изврши бегство. Јас и обвинителот Пеливанов немавме информација во петокот дека Мијалков ќе бега. Ние ако имавме уште во петокот ќе побаравме. Во саботата вечерта, веднаш штом направивме проверки, реагиравме. Не се точни информациите дека ние двајца сме имале податоци. Тоа треба да го прашате министерот што сакал да каже – рече Ристовска.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com