32.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Рики Мартин ќе стане татко по четврти пат

Најчитани вести

Рики Мартин и неговиот партнер Џуан Јосеф ќе станат родители по четврти пат, пишуваат светските медиуми. Пејачот убавите вести ги сподели за време вечера организирана по повод кампањата за човекови права во Вашингтон.

Пејачот откако ја прими наградата за залагање за правата на луѓето на ЛГБТ заедницата ги сподели убавите вести.

Тој и Џуан новото дете ќе го добијат од сурогат мајка. Рики е веќе татко на две близначиња, 11 годишните Матео и Валентино Мартин и на деветмесечната Лусија Мартин-Јосеф.

Рики Мартин и Џуан се заедно од 2016 година, а во брак се од минатата година.Текстот Рики Мартин ќе стане татко по четврти пат е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com