19.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Ривалдо: Нејмар треба да го напушти ПСЖ за да стане најдобар во светот

Најчитани вести

Легендарниот Бразилец Ривалдо верува дека неговиот сонародник Нејмар треба да го напушти Пари Сен-Жермен. Според него, тоа е единствениот начин Нејмар да стане најдобар фудбалер на светот.

– Верувам во Нејмар, но тој треба да го напушти ПСЖ. Затоа, тој сакаше да си замине од Париз оваа сезона. ПСЖ е одличен клуб, но не и за играчите на ниво на Нејмар. Низ целиот свет тие зборуваат за Реал Мадрид, Барселона, врвни клубови во Англија и Германија. Тој мора да оди во таков клуб. Ако тој е меѓу шампионите, ќе му биде полесно да стане најдобриот на светот. Тој е способен за тоа. Треба да се однесува како Роналдињо, кој го напушти ПСЖ и отиде во Барселона, па стана најдобар, изјави Ривалдо.

Нејмар во 2017 година во ПСЖ дојде од Барселона во трансфер што чинеше рекордни 222 милиони евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com