10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Рибери ги изгуби нервите и им се втурна на судиите да дели своја правда

Најчитани вести

По поразот на Фиорентина од Лацио (2:1) во последниот меч од 9. коло во италјанската фудбалска Серија А искусниот француски интеранционалец Франк Рибери ги загуби нервите и им се втурна на судиите да дели своја правда.

Рибери неможел да се помири со поразот па видно вознемирен најпрво вербално им дофрлал на судиите, а потоа и на двапати го турнал помошник судијата. Поголем судр спречил еден член на стручниот штаб на домашната екипа. Поради ваквиот испад на Рибери му се заканува казна од најмалку три меча неиграње.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести