9.8 C
Skopje
Wednesday, September 22, 2021

Рибарски брод се преврте во Хондурас, 26 загинати

Најчитани вести

Најмалку 26 лица загинаа откако рибарски брод се преврте во Атлантскиот Океан во близина на Хондурас, соопшти портпаролот на армијата на таа земја, Хозе Домино Меза.

Тој додаде дека 47 лица се спасени.

Несреќата се случила близу градот Пуерто Лемпира на североисток на Хондурас.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com