18.8 C
Skopje
Tuesday, September 27, 2022

Реја ќе потпише нов договор со Албанија вреден 1,2 милиони евра

Најчитани вести

Еду Реја, по се изгледа, ќе остане селектор на Албанија и за следниот квалификациски циклус. Според информациите кои ги пласираше албаската федерација, иако договорот сè уште не е официјализиран, тоа ќе се случи воскоро време.

Претседателот на федерацијата, Арманд Дјук, потврди дека со Реја нема договор, но работите се на добар пат. Ако се реши за нов договор со Албанците, Италијанецот за следните четири години ќе добие 1,2 милиони евра, или нето плата од 25.000 евра месечно.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com