17.8 C
Skopje
Thursday, September 23, 2021

Речиси цела управа на Интер има Ковид-19

Најчитани вести

Фудбалскиот клуб Интер утринава информираше дека пет лица се позитивни на Ковид-19. Добрата вест за навивачите е тоа што не се работи за ниту еден фудбалер, туку за високи челници во клубот.

Коронавирус имаат извршните директори Џузепе Марота и Алесандро Антонело, потоа спортскиот директор Пјеро Аусилио, клупскиот адвокат Анџело Капелини и еден член на помошниот персонал во тимот.

Сите позитивни ќе ги следат ковид-протоколите и ќе бидат во изолација.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com