8.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Ресторан во хеликоптер над Лондон

Најчитани вести

За помалку од седум дена во Лондон со работа почнува првиот ресторан во хеликоптер . Проектот го покрена „европска фирма која сака да привлече клиенти со подлабок џеб“, објави „Робрипорт”.

Хеликоптерот ќе лета 300 метри над земјата, а може да прими најмногу пет лица. Тие притоа ќе ги обиколат најпознатите знаменитости на Лондон.

Доколку оваа атракција стане популарна, сличен проект може да се спроведе и во Сиднеј, Хонгконг и Единбург.Текстот Ресторан во хеликоптер над Лондон е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести