12.8 C
Skopje
Monday, June 14, 2021

Репрезентативците се собраа за стартот на квалификациите за СП 2022

Најчитани вести

Фудбалската репрезентација на Македонија го имаше првиот собир пред почетокот на квалификациите за пласман на Светското првенство во Катар 2022 година. Репрезентативците во овој прозорец ќе имаат тешка задача бидејќи ги очекуваат три натпревари.

Прво на 25. март и гостуваме на репрезентацијата на Романија, а три дена подоцна во Скопје ќе го пречекаме Лихтенштајн. На 31. март А-тимот ќе му гостува на фаворитот Германија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести