8.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Репрезентативците на „кафе“ фотосесија

Најчитани вести

Македонската репрезентација денеска ќе се комплетира и ќе одржи тренинг од 17:00 часот. Претходно во репрезентативната база стандардни разговори што и како следува пред дуелите со Лихтенштајн односно Германија.

Ова се за нас клучните мечеви доколку сакаме да останеме во трка за највисок пласман. Играме против аутсајдерот и против фаворитот во групата, кого веќе еднаш го победивме. Репрезентативците ветуваат срце на терен, и освојување на бодови против Лихтенштајн, и секако спектакл на 11 октомври во Скопје против Германија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com