18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Рекорд во Лондон – за еден ден вакцинирани 500.000 луѓе

Најчитани вести

Повеќе од 500.000 луѓе примија вакцина против ковид денеска во Англија, покажуваат најновите податоци.

Вкупно 8.251.146 вакцини примиле Британците во периодот од 8 декември до 30 јануари, покажаа податоците на Националниот институт за јавно здравје, објави Скај Њуз. Од вакцинираните, 549.943 ги примиле и двете дози вакцина на „Фајзер“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com