33.8 C
Skopje
Wednesday, June 23, 2021

Рекордни 4.329 починати од ковид-19 во Индија

Најчитани вести

Индија денеска регистрира 4.329 нови смртни случаи предизвикани од коронавирусот, што е најголем број жртви во еден ден од избувнувањето на пандемијата.

Втор ден по ред, бројот на новозаболени е помал од 300.000, но вкупниот број на случаи на коронавирусот во Индија веќе надмина 25 милиони.

Американските медиуми јавуваат дека заразата досега однесе речиси 280.000 животи во Индија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести