17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Резников: Третата светска војна веќе е почната

Најчитани вести

Украинскиот министер за одбрана, Олексеј Резников, изјави за „Скај Њуз“ дека доколку Русија ја заземе Украина, и други европски земји ќе бидат следни на тој пат.

Резников кажа дека нема смисла „да се обидуваме да не ги ескалираме тензиите со Русија, бидејќи војната е веќе тука“.

Тој смета дека Третата светска војна веќе е почната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com