17.8 C
Skopje
Monday, October 3, 2022

Редовна седница на Владата

Најчитани вести

Владата денеска напладне ќе одржи редовна седница на која, меѓу останатото, ќе расправа за Информацијата за потреба од преземање на мерки и активности поврзани со Каталог на услуги и Националниот портал за електронски услуги на предлог на Кабинетот на вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење, информира владината прес-служба.

Според предложениот дневен ред, на 32-та седница ќе се разгледува и Предлог-стратегијата за развој на верскиот туризам и поддршка на активните манастири, со Акциски план 2022-2026 изготвена и предложена од Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com