-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

Регистрирани 13 прекршувања на забраната за движење и 365 санкции за неносење маска

Најчитани вести

Во текот на изминатото деноноќие, пак, како што информира МВР, на територијата на државата, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 365 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и, како што велат, сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com